Manažerská studia poskytujeme pod záštitou BCC
Manažerská studia poskytujeme pod záštitou BCC

JUDr. Miroslav Antl

Miroslav Antl je jednou z nejvýraznějších osobností českého trestního práva posledních desetiletí.

Za svůj nekompromisní přístup v boji se zločinem byl oceněn v Hradci Králové „OSKAREM za lidskost a statečnost" (anketa Deníků Bohemia), za úspěšný boj s mezinárodním organizovaným drogovým zločinem byl sdružením Rodiče proti drogám v Praze vyhlášen „Frajerem roku 1999", ve stejné době se se stal i vítězem ankety Českého rozhlasu o „Šarmantní osobnost roku 1999".

Jeho přednášky a školení v komerční sféře jsou zaměřeny zejména na právní minimum pro manažery a právní rizika spojená s výkonem manažerské práce.

  • Vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, kde v roce 1980 úspěšně složil i rigorózní zkoušku (s právem používat akademický titul „JUDr.").
  • Od roku 1979 pracoval 22 let jako prokurátor, resp. státní zástupce
    od roku 1983 v Chrudimi a od roku 1986 až do roku 2001 na Krajském státní zastupitelství v Hradci Králové - se specializací na nejzávažnější násilnou a drogovou kriminalitu a boj s organizovaným zločinem.
  • V letech 2001 - 2002 působil v rezortu Ministerstva vnitra ČR jako ředitel Úřadu vyšetřování pro ČR a následně jako 1. náměstek policejního prezidenta pro trestní řízení (v hodnosti plukovník).
  • Po odchodu (na vlastní žádost) od Policie ČR více než rok působil jako hostující profesor na katedře trestního práva Policejní akademie ČR v Praze a pracoval jako konzultant v oboru trestní právo.
  • V době od července 2003 až do konce dubna 2007 byl výkonným ředitelem pro bezpečnost a bezpečnostním ředitelem Českého Telecomu, posléze i Telefóniky O2 Czech Republic, kde se výrazně podílel na bezpečné privatizaci tohoto nejvýznamnějšího českého telekomunikačního operátora.
  • V současné době pracujei jako právník a expert na trestní právo a bezpečnost, je odborným asistentem na katedře sociální patologie a sociologie Pedagogické fakulty Univerzity Hradec Králové, kde dlouhodobě přednáší trestní právo.
  • Je členem dozorčí rady Nadace Východočeská onkologie se sídlem v Hradci Králové.

Témata lektora

Právo – trestní odpovědnost právnických osob
Member
Czech Chamber of Commerce
Manažerská studia poskytujeme pod záštitou
BCC British Chamber of Commerce Czech Republic
Partnerství
Universita Hradec Králové
MC Master
Pedagogical University of Cracow
IADL