Manažerská studia poskytujeme pod záštitou BCC
Manažerská studia poskytujeme pod záštitou BCC

JUDr. Miroslav Antl - Senátor Parlamentu České republiky

Miroslav Antl je jednou z nejvýraznějších osobností českého trestního práva posledních desetiletí.

Za svůj nekompromisní přístup v boji se zločinem byl oceněn v Hradci Králové „OSKAREM za lidskost a statečnost" (anketa Deníků Bohemia), za úspěšný boj s mezinárodním organizovaným drogovým zločinem byl sdružením Rodiče proti drogám v Praze vyhlášen „Frajerem roku 1999", ve stejné době se se stal i vítězem ankety Českého rozhlasu o „Šarmantní osobnost roku 1999".

Jeho přednášky a školení v komerční sféře jsou zaměřeny zejména na právní minimum pro manažery a právní rizika spojená s výkonem manažerské práce.

  • Vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, kde v roce 1980 úspěšně složil i rigorózní zkoušku (s právem používat akademický titul „JUDr.").
  • Od roku 1979 pracoval 22 let jako prokurátor, resp. státní zástupce
    od roku 1983 v Chrudimi a od roku 1986 až do roku 2001 na Krajském státní zastupitelství v Hradci Králové - se specializací na nejzávažnější násilnou a drogovou kriminalitu a boj s organizovaným zločinem.
  • V letech 2001 - 2002 působil v rezortu Ministerstva vnitra ČR jako ředitel Úřadu vyšetřování pro ČR a následně jako 1. náměstek policejního prezidenta pro trestní řízení (v hodnosti plukovník).
  • Po odchodu (na vlastní žádost) od Policie ČR více než rok působil jako hostující profesor na katedře trestního práva Policejní akademie ČR v Praze a pracoval jako konzultant v oboru trestní právo.
  • V době od července 2003 až do konce dubna 2007 byl výkonným ředitelem pro bezpečnost a bezpečnostním ředitelem Českého Telecomu, posléze i Telefóniky O2 Czech Republic, kde se výrazně podílel na bezpečné privatizaci tohoto nejvýznamnějšího českého telekomunikačního operátora.
  • V současné době pracujei jako právník a expert na trestní právo a bezpečnost, je odborným asistentem na katedře sociální patologie a sociologie Pedagogické fakulty Univerzity Hradec Králové, kde dlouhodobě přednáší trestní právo.
  • Je členem dozorčí rady Nadace Východočeská onkologie se sídlem v Hradci Králové.
Member
Czech Chamber of Commerce
Manažerská studia poskytujeme pod záštitou
BCC British Chamber of Commerce Czech Republic
Partnerství
Universita Hradec Králové
MC Master
Pedagogical University of Cracow
IADL